ankara_computes_ototest

Araç testinde buhar ve ışık teknolojisi

Yazan: 24 Haziran 2013 Pazartesi  
Kategori: computest ostim Ankara

isikli-computestAraç testi, computest Ankara denildiğinde Şaşmaz da bulunan ostim araba pazarına yakın olan Halil Oto ‘nun Ankara nın en kapsamlı ve en çok tercih edilen işletmesi olmasının nedenlerinden bir tanesi de araç testi yaparken buhar teknolojisi ve ışık sistemi kullanmasıdır. Halil oto,Türkiye de bu sistemin ilk uygulayıcısıdır. Nedir bu buhar ve ışık sistemi kısaca bahsetmek gerekirse; aslında oldukça basit bir sistemdir buhar teknolojisi. Buradaki amaç, araç kaporta aksamındaki civata diplerine buhar vererek buraların iyice temizlenmesi sağlanır. Bu sayade çıplak bir şekilde ortaya çıkan civataları incelemek çok daha kolay olur. Bu durum bize o kaporta aksamının daha önce sökülüp sökülmediği konusunda çok daha kolay ve kesin sonuç vermektedir. Işık teknolojisi ise şöyledir. Aracın kaporta boya testi yapılırken işimizi çok kolaylaştırı ve yine bize kesin bir sonuç verir. Araç litfe alınıp hafifçe kaldırıldıktan sonra, aracın kaporta aksamına çeşitli açılardan vuran ışıklar yakılarak kaportadaki boya vs.. durumu gözle kolayca tespit edilir. Bu durum mikron makinası ile de teyit edildikten sonra tespit %100 doğrudur. Oldukça basit ancak işimizi çok kolaylaştıran bu sistemler sayesinde fark yaratan firmamızda araç testini gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

yanal kayma ön arka düzen testi

Yazan: 24 Haziran 2013 Pazartesi  
Kategori: oto ekspertiz ankara

yanal-kayma-computestBu test ; araç seyir halindeyken direksiyonu serbest bıraktığınızda aracın ne kadar sapma yapıp yapmadığını simile ederek ölçer. Bu sayede aracın rot ayarı ve aks boşlukları kontrol edilmiş olur. Bu sonucu yanal kayama testi dışında herhangi bir yöntemle almak çok zordur. Yanal kayma testi uzun teknolojik araştırmalar sonucu geliştirilmiş olup kesin sonuç veren bir sistemdir. Aracın yürüyen düzeni ile ilgili sonuç size rapor edilir.

fren ve amortüsör testi

Yazan: 24 Haziran 2013 Pazartesi  
Kategori: araç testi ankara

fren-computestAracın fren ve süspansiyon sistemi güvenlik açısından hayati önem taşır. Ayrıca amortüsör ve fren sistemi de aerodinamik açıdan, yani aracın yol tutuşu ve fren mesafesi açısından önemlidir. Fren ve süspansiyon sistemi uyum içinde çalışmalıdır. Özellikle amortüsörlerin dördüde sağlam ve ayarlı olmalıdır. Fren sisteminin devreye girdiği anda amortüsörlerdeki denge aracın durma mesafesini doğrudan etkiler ve savrulma kuvvetini kontrol eder. Bu kontroller yapıldıktan sonra size rapor edilir

kaporta boya testi – buhar teknolojisi

Yazan: 24 Haziran 2013 Pazartesi  
Kategori: computest

computest-kaporta-boyaAracınızın kaporta aksamı ile ilgili boyalı parça ve değişen parça olup olmadığı kontrol edilir. Ayrıca tavanda ve araç iç – dış direklerinde ayrıntılı kontroller yapılır. Buralarda darbe ve boya olup olmadığına bakılarak genel bir şekilde tarafınıza raporlanır. Günümüzde çıkma parça sektörünün çok gelişmiş olması aracınızın rengine ve ölçüsüne birebir uyan parça bulmayı kolay hale getirmiştir. Bazı parçalarda boya çıkmadığı halde değişen parça olduğu tespit edilebilmektedir. Bu durum hassas bir noktadır ve bunu ancak konusunda uzman kaporta ustalarımız anlayabilir. Bu nokta Türkiye de bir ilk olan buhar teknolojisi kullanılmaktadır.

motor testi

Yazan: 24 Haziran 2013 Pazartesi  
Kategori: computestci

motor-computestİkinci el binek ve hafif ticari araçlarınızın motoru ile ilgili genel kontroller yapılır. Performans ölçümlemesinden sonra motorun genel durumu ile ilgili size ayrıntılı olarak bilgi verilir, çalışan ve dönen aksamlar titizlikle kontrol edilir ve raporlanır. Beygir gücü genelde merak edilen ancak kesin sonuç vermeyen ve computest ile doğrudan ilişkilendirilmemesi gereken bir kuvvettir. Önemli olan aracınızın çekişi ve motorun ahenk içinde çalışmasıdır. Özellikle soğuk motorlara uygulanan beygir gücü testi sırasında motor zorlandığı için ciddi hasarlara yol açabilir. Bu noktada computets aşamasında hafif gaz verilerek motorun durumu zaten anlaşılabilir.